Cinsel Terapi

cinsel terapi

Cinsel terapi, bireylerin veya çiftlerin cinsel işlev bozuklukları, cinsel kaygıları veya cinselliğe dair diğer konulardaki sorunlarını çözme amacıyla uzman bir terapistin rehberliğinde gerçekleştirilen bir terapi türüdür. Cinsel terapi, cinsel sağlıkla ilgili konularda bilgilenmek, cinsel ilişki sırasında yaşanan fiziksel veya duygusal zorlukları aşmak, cinsel yönelim veya kimlikle ilgili sorunları ele almak gibi birçok konuda yardımcı olabilir.

Cinsel terapinin temel hedefi, bireylerin veya çiftlerin cinsellikle ilgili sorunlarını anlamalarına yardımcı olmak, iletişim becerilerini geliştirmek ve daha sağlıklı cinsel ilişkiler kurmalarını sağlamaktır. Cinsel terapistler, bireylere veya çiftlere duygusal destek sunarlar, cinsellikle ilgili sorunların nedenlerini araştırır ve tedavi yöntemleri önerirler. Terapi süreci, danışanların rahat hissetmeleri ve açıkça konuşabilmeleri için güvenli bir ortam oluşturmayı içerir.

Cinsel terapiye olan ihtiyaç ve uygun terapist seçimi kişiseldir ve her durum farklıdır. Cinsel terapiye ihtiyaç duyduğunuzu hissediyorsanız, bir sağlık profesyoneline veya terapiste başvurmanız, cinsel sağlığınızı iyileştirmenize yardımcı olabilir.

RANDEVU AL

Lütfen randevu almak istediğiniz tarihi seçerek ad, soyad ve telefon bilgilerinizi gönderin. Sizlere hemen geri dönüş sağlayalım.
Yıldızlı (*) alanların doldurulması zorunludur.